Wysłane przez Marcin Sadowski w pon., 2014-10-20 18:56
Wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczynamy ostatnią fazę projektu – upowszechnianie wypracowanego produktu.
Wysłane przez Marcin Sadowski w śr., 2014-04-02 18:09
Kształcenie własnych kadr z wysokimi kwalifikacjami i szerokie działania edukacyjne w społeczeństwie będą miały zasadnicze znaczenie dla polskiego projektu jądrowego - mówili w środę uczestnicy zorganizowanego przez MG Edukacyjnego Forum Energetyki Jądrowej.
Wysłane przez Marcin Sadowski w pon., 2014-02-17 19:50
Dziś, 17 lutego br, w Narodowym Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), w ramach projektu „Szkoła z przyszłością” 41 uczniów techników z województwa mazowieckiego rozpoczęło praktyki. Pod okiem ekspertów wykonają ćwiczenia w laboratoriach instytutu oraz zwiedzą jedyny w Polsce badawczy reaktor jądrowy „Maria”. To kolejny etap do modyfikacji programu nauczania przedmiotów ścisłych, m.in. w celu przygotowania kadr technicznych na potrzeby realizowanego programu energetyki jądrowej.
Wysłane przez Marcin Sadowski w pon., 2014-01-13 12:04
60 uczniów z województwa mazowieckiego bierze udział w innowacyjnym projekcie „Szkoła z przyszłością”, którego celem jest poprawa oferty kształcenia przedmiotów ścisłych w technikach. Podczas zajęć pozalekcyjnych realizowany jest, wypracowany przez ekspertów z Narodowego Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), program nauczania zawodów nukleonicznych. Odpowiadając na brak w szkołach przyrządów do zilustrowania zagadnień z fizyki jądrowej, trzy placówki biorące udział w projekcie, otrzymają bezpłatnie pomoce lekcyjne – liczniki Geigera-Müllera przygotowane w specjalnej wersji dydaktycznej. W sobotę, 11 stycznia br., pierwszy z nich został oddany nauczycielom fizyki z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 im. J. Psarskiego w Ostrołęce.
Wysłane przez Marcin Sadowski w wt., 2014-01-07 08:03
Zdecydowanie wyższe wynagrodzenia otrzymują osoby, które ukończyły kierunki techniczne. Inżynierowie zarabiają w granicach 6-8 tys. zł. Natomiast po studiach humanistycznych niestety zwykle zarobki są znacznie mniejsze i rzadko przekraczają 3-4 tys. zł
Wysłane przez Marcin Sadowski w pon., 2013-10-14 13:58
Film edukacyjny pn. „Czy energetyka jądrowa jest dla nas?" powstał w wyniku współpracy Gdańskiego Parku Naukowo-Technologiczny oraz grona ekspertów, w ramach Projektu pt.
Wysłane przez Marcin Sadowski w śr., 2013-10-09 21:26
59 proc. mieszkańców województwa pomorskiego popiera budowę elektrowni jądrowej w Polsce - wynika z badań TNS Polska dla PGE EJ 1.
Wysłane przez Marcin Sadowski w pon., 2013-10-07 15:43
Długoterminowe kontrakty, tysiące nowych miejsc pracy oraz realny rozwój wielu gałęzi gospodarki, to tylko niektóre korzyści, jakie niesie za sobą realizacja programu polskiej energetyki jądrowej.
Wysłane przez Marcin Sadowski w pt., 2013-08-23 08:18
Obecnie w Polsce, żadna szkoła ponadgimnazjalna nie kształci specjalistów (techników) z zakresu fizyki jądrowej. Zawody nukleoniczne były, ale „wymarły” kilkanaście lat temu. A kadra z takim wykształceniem nie tylko będzie potrzebna w polskich elektrowniach jądrowych; ona jest potrzebna już dzisiaj w szerokiej gamie zakładów przemysłowych, ośrodków medycznych czy instytutów naukowych.